One Nation, Under God
Boys Results
100 Meters 8th Grade Division - Finals: 5. Bohdi Brenden, 13.20h MAL, 16. Lane Salveson, 14.30hPR MAL, 31. Kellen Murray, 17.00h MAL.
100 Meters 6th & 7th Grade Division - Finals:2. Michael Mayer, 13.50h MAL, 29. Rylee Brusse, 16.20h MAL, 30. Michael Izaguirre, 16.30hPR MAL, 32. Samuel Simonson, 16.50hPR WW, 36. Colin Simanton, 16.60hPR MAL, 44. Jackson Bleth, 17.00hPR MAL, 58. Finn Witmer, 19.70hPR MAL, 59. Skylar Gilkerson, 20.20h MAL, 59. Carson Sauter, 20.20hPR MAL, 61. Cody Rhoads, 20.70h MAL.
200 Meters 8th Grade Division - Finals: 5. Lane Salveson, 29.10hPR MAL, 15. David Schaldack, 34.40h MAL.
200 Meters 6th & 7th Grade Division - Finals:1. Michael Mayer, 26.70hPR MAL, 7. Sonny Gray, 30.50h MAL, 24. Rory Green, 37.00hPR WW.
400 Meters 6th & 7th Grade Division - Finals:4. Trooper Stiles, 1:09.40hPR MAL, 14. Samuel Simonson, 1:19.80hPR WW, 16. Luke Simanton, 1:22.10hPR MAL, 19. Colin Simanton, 1:25.30h MAL, 20. Bridger Benton, 1:26.60hPR MAL.
800 Meters 8th Grade Division - Finals: 6. Oakley Carnahan, 2:46.00hPR MAL.
1600 Meters 8th Grade Division - Finals: 2. Handsome Gardipee, 5:45.20hPR MAL, 6. Kellen Murray, 6:27.40hPR MAL, 8 Braydon Rhodes, NT MAL.
1600 Meters 6th & 7th Grade Division - Finals:5. Landon Honey, 6:06.10h MAL.
110m Hurdles - 30" 6th & 7th Grade Division - Finals:16. Austin Hanley, 23.10hPR WW.
200m Hurdles - 30" 6th & 7th Grade Division - Finals:10. Austin Hanley, 39.10h WW.
4x100 Relay 8th Grade Division - Finals: 5., Bohdi Brenden, Ivan Lefdahl, Lane Salveson, Treyton Wilke, 55.10h MAL.
4x100 Relay 6th & 7th Grade Division - Finals:3., Sonny Gray, Dawson Hammond, Michael Mayer, Trooper Stiles, 57.50h MAL, 11., Jackson Bleth, Landon Honey, Tripp Lefdahl, Colin Simanton, 1:06.80h MAL, 12., Austin Hanley, Kenan LaBrie,
Tyler Scheffelmear, Samuel Simonson, 1:07.00h WW.
Shot Put - 4kg 8th Grade Division - Finals: 5. Treyton Wilke, 31-10.00PR MAL, 17. Mathew Hunter, 27-00.00 MAL, 19. Konner Schipman, 25-04.00PR MAL, 22. Lane Salveson, 24-09.00 MAL.
Shot Put - 4kg 6th & 7th Grade Division - Finals:2. TJ Siewing, 31-02.50 MAL, 13. Duke Williamson, 24-09.00 MAL, 15. Kenan LaBrie, 23-08.50 WW, 23. Skylar Gilkerson, 20-05.00PR MAL, 26. Tyler Scheffelmear, 20-01.00 WW, 32. Tripp Lefdahl, 18-03.00 MAL, 36. Finn Witmer, 15-07.50 MAL, 39. Carson Sauter, 13-01.50 MAL, 39. Bridger Benton, 13-01.50 MAL.
Discus - 1kg 8th Grade Division - Finals: 8. Treyton Wilke, 83-05PR MAL, 17. Mathew Hunter, 70-05 MAL, 18. Konner Schipman, 69-02PR MAL.
Discus - 1kg 6th & 7th Grade Division - Finals:3. TJ Siewing, 76-04 MAL, 6. Samuel Simonson, 70-07PR WW, 11. Tyler Scheffelmear, 66-00PR WW, 13. Kenan LaBrie, 64-04 WW, 15. Landon Honey, 63-07PR MAL, 22. Skylar Gilkerson, 55-02PR MAL, 30. Jackson Bleth, 52-00PR MAL, 31. Tripp Lefdahl, 51-07PR MAL, 32. Finn Witmer, 48-06PR MAL, 35. Michael Izaguirre, 46-00PR MAL, 37. Carson Sauter, 45-09PR MAL, 45. Bridger Benton, 34-09PR MAL, 48. Cody Rhoads, 27-03PR MAL.
Javelin - 500g 8th Grade Division - Finals: 9. Bohdi Brenden, 78-08PR MAL, 13. Konner Schipman, 74-02PR MAL, 19. Treyton Wilke, 66-03PR MAL, 26. Kellen Murray, 50-09PR MAL, 28. Mathew Hunter, 50-00PR MAL, 30. Braydon Rhodes, 45-08PR MAL.
Javelin - 500g 6th & 7th Grade Division - Finals: 3. Tyler Scheffelmear, 82-08PR WW, 17. Kenan LaBrie, 58-07PR WW.
High Jump 6th & 7th Grade Division - Finals:3. Trooper Stiles, 4-08.00PR MAL, 11. Duke Williamson, 4-02.00 MAL, 21. Sonny Gray, 3-10.00 MAL,.
Long Jump 8th Grade Division - Finals: 7. Bohdi Brenden, 14-04.50 MAL, 11. Handsome Gardipee, 13-09.00PR MAL, 17. Kellen Murray, 12-04.00PR MAL, 22. Landon Honey, 10-04.50 MAL, 24. David Schaldack, 10-00.50PR MAL, 25. Braydon Rhodes, 9-06.00PR MAL, 27. Oakley Carnahan, 8-08.00 MAL, 28. Mathew Hunter, 7-10.50 MAL.
Long Jump 6th & 7th Grade Division - Finals:2. Trooper Stiles, 15-04.50PR MAL, 4. Michael Mayer, 12-10.00 MAL, 18. Duke Williamson, 11-07.50PR MAL, 24. Rylee Brusse, 11-03.00 MAL, 30. Austin Hanley, 10-10.00 WW, 36. Sonny Gray, 10-07.00PR MAL, 40. Tyler Scheffelmear, 10-03.50 WW, 44. Tripp Lefdahl, 9-11.00PR MAL, 53. Colin Simanton, 8-08.00 MAL, 54. Jackson Bleth, 8-07.50PR MAL, 55. Michael Izaguirre, 8-07.00 MAL, 60. Luke Simanton, 8-03.00 MAL, 64. Rory Green, 7-08.00 WW, 65. Carson Sauter, 7-07.00 MAL, 69. Cody Rhoads, 6-11.00PR MAL, 70. Bridger Benton, 6-08.50 MAL, 70. Skylar Gilkerson, 6-08.50 MAL, 72. Finn Witmer, 6-04.00 MAL.
Triple Jump 8th Grade Division - Finals: 11. Mathew Hunter, 21-02.50PR MAL.
Triple Jump 6th & 7th Grade Division - Finals:4. Austin Hanley, 25-08.50 WW, 5. Samuel Simonson, 24-09.50 WW, 12. Kenan LaBrie, 22-04.50 WW, 13. Rory Green, 21-05.00 WW.
Womens Results
100 Meters 8th Grade Division - Finals: 12. Megan Morser, 14.70hPR MAL, 18. Kelbie Neslon, 15.20hPR MAL, 19. Eva Yeadon, 15.30hPR MAL, 20. McKinley Skiff, 15.40hPR MAL, 21. Ashlyn Sauter, 15.50hPR MAL, 27. Josslyn Hoge, 15.90hPR MAL, 31. Brittney Sorlie, 16.10hPR MAL.
100 Meters 6th & 7th Grade Division - Finals:27. Layla Messerly, 15.50hPR MAL, 58. Alyssa Scott, 16.40hPR MAL, 58. Carly Mears, 16.40hPR MAL, 58. Sadie Branham, 16.40hPR MAL, 74. Mylee Clark, 17.20hPR WW, 74. Danaley Smith, 17.20hPR MAL, 74. Emma Ereaux, 17.20hPR MAL, 83. Hannah Volk, 18.10hPR MAL, 86. Tailynn Wilke, 18.40hPR MAL, 88. Caitlyn Lankford, 18.50hPR MAL, 90. Averee Matthews, 18.70hPR MAL, 93. Amelia Johannesen, 19.30hPR MAL.
200 Meters 8th Grade Division - Finals: 10. McKinley Skiff, 32.80hPR MAL.
200 Meters 6th & 7th Grade Division - Finals:5. Karlie Labrie, 31.20hPR MAL, 38. Mylee Clark, 41.30h WW.
400 Meters 6th & 7th Grade Division - Finals:4. Kennedy Simonson, 1:14.10hPR WW, 6. Brooklyn Knowles, 1:15.50hPR MAL, 9. Emree Stuart, 1:17.40hPR MAL.
800 Meters 8th Grade Division - Finals: 1. Shelbi LaBrie, 2:42.40hPR WW.
800 Meters 6th & 7th Grade Division - Finals:1. Karlie Labrie, 2:55.90h MAL, 4. Kenzie Labrie, 3:08.40h MAL, 5. Kennedy Simonson, 3:12.00hPR WW.
1600 Meters 8th Grade Division - Finals: 1. Shelbi LaBrie, 5:56.40h WW, 8. Denvyr Tuss, 8:37.00hPR MAL.
100m Hurdles - 30" 8th Grade Division - Finals: 4. Ashlyn Sauter, 20.40hPR MAL.
100m Hurdles - 30" 6th & 7th Grade Division - Finals:10. Emree Stuart, 20.20hPR MAL, 13. Brooklyn Knowles, 20.40hPR MAL, 16. Kylie Bishop, 20.70hPR MAL, 22. Karlie Labrie, 21.20h MAL, 26. Sadie Branham, 21.70hPR MAL, 35. Kenzie Labrie, 23.10hPR MAL, 45. Alyssa Scott, 31.10h MAL, 46. Amanda Volk, 33.30h MAL.
200m Hurdles - 30" 8th Grade Division - Finals: 2. Ashlyn Sauter, 35.40hPR MAL.
200m Hurdles - 30" 6th & 7th Grade Division - Finals:6. Brooklyn Knowles, 36.30hPR MAL, 8. Emree Stuart, 36.60hPR MAL, 13. Kendall Clausen, 38.70hPR MAL.
4x100 Relay 8th Grade Division - Finals: 5., Megan Morser, Kelbie Neslon, Ashlyn Sauter, Eva Yeadon, 1:01.00h MAL.
4x100 Relay 6th & 7th Grade Division - Finals:2., Brooklyn Knowles, Karlie Labrie, Kenzie Labrie, Emree Stuart, 1:01.00h MAL, 12., Emma Ereaux, Danaley Smith, Hannah Volk, Tailynn Wilke, 1:10.10h MAL.
Shot Put - 4kg 8th Grade Division - Finals: 12. Sidney Mayer, 21-10.50 MAL, 19. Brittney Sorlie, 17-07.50 MAL, 21. Megan Morser, 15-02.50 MAL.
Shot Put - 4kg 6th & 7th Grade Division - Finals:1. Denvyr Tuss, 28-04.50 MAL, 5. Sommer Green, 22-05.50 WW, 8. Shaylee Hines, 21-02.00 MAL, 13. Tailynn Wilke, 20-02.50PR MAL, 15. Amanda Volk, 19-00.00PR MAL, 20. Kenzie Labrie, 17-07.00 MAL, 21. Macayla Bachmeier, 16-09.00 MAL, 22. Averee Matthews, 16-04.00 MAL, 24. Mylee Clark, 16-00.00 WW, 30. Alex Oshio, 14-10.00 MAL, 35. Caitlyn Lankford, 12-06.50 MAL.
Discus - 1kg 8th Grade Division - Finals: 14. Sidney Mayer, 47-06 MAL.
Discus - 1kg 6th & 7th Grade Division - Finals:3. Emma Ereaux, 59-09PR MAL, 5. Kennedy Simonson, 59-03 WW, 6. Tailynn Wilke, 57-08PR MAL, 8. Shaylee Hines, 56-09PR MAL, 9. Layla Messerly, 56-05 MAL, 10. Macayla Bachmeier, 55-01PR MAL, 15. Sommer Green, 50-03 WW, 16. Mylee Clark, 49-06 WW, 20. Carly Mears, 45-09PR MAL, 24. Danaley Smith, 43-00 MAL, 27. Amelia Johannesen, 42-04 MAL, 28. Averee Matthews, 41-05PR MAL, 35. Hannah Volk, 37-03PR MAL, 40. Caitlyn Lankford, 34-08 MAL, 41. Alex Oshio, 34-04 MAL, 42. Amanda Volk, 34-01PR MAL.
Javelin - 500g 8th Grade Division - Finals: 3. Shelbi LaBrie, 75-08PR WW, 20. Brittney Sorlie, 41-05PR MAL, 21. Megan Morser, 41-03PR MAL, 22. McKinley Skiff, 41-02PR MAL, 24. Josslyn Hoge, 38-01PR MAL, 25. Sidney Mayer, 33-10PR MAL.
Javelin - 500g 6th & 7th Grade Division - Finals:13. Sommer Green, 51-02PR WW, 16. Kennedy Simonson, 48-03PR WW.
High Jump 8th Grade Division - Finals: 5. Kelbie Neslon, 4-02.00PR MAL.
High Jump 6th & 7th Grade Division - Finals:7. Kylie Bishop, 4-02.00 MAL, 9. Kendall Clausen, 4-00.00PR MAL, 9. Carly Mears, 4-00.00PR MAL, 9. Layla Messerly, 4-00.00PR MAL, 12. Kenzie Labrie, 3-10.00PR MAL, 12. Danaley Smith, 3-10.00 MAL, 12. Shaylee Hines, 3-10.00PR MAL.
Long Jump 8th Grade Division - Finals: 10. Megan Morser, 10-10.00 MAL, 10. Eva Yeadon, 10-10.00 MAL, 25. Brittney Sorlie, 6-03.00 MAL.
Long Jump 6th & 7th Grade Division - Finals:8. Kendall Clausen, 11-06.00 MAL, 11. Kylie Bishop, 11-04.00 MAL, 22. Carly Mears, 10-11.00 MAL, 22. Layla Messerly, 10-11.00PR MAL, 49. Alyssa Scott, 9-03.00PR MAL, 50. Hannah Volk, 9-01.00 MAL, 58. Caitlyn Lankford, 8-07.50 MAL, 59. Shaylee Hines, 8-07.00 MAL, 62. Emma Ereaux, 8-01.00PR MAL, 69. Alex Oshio, 7-08.00PR MAL, 74. Danaley Smith, 7-00.00 MAL, 84. Amelia Johannesen, 4-00.00 MAL.
Triple Jump 8th Grade Division - Finals: 8. Eva Yeadon, 23-07.00PR MAL, 9. Kelbie Neslon, 23-04.00 MAL.
Triple Jump 6th & 7th Grade Division - Finals:2. Kennedy Simonson, 27-03.00 WW, 7. Kylie Bishop, 24-03.25 MAL, 8. Kendall Clausen, 24-02.25PR MAL, 9. Carly Mears, 24-02.00PR MAL, 15. Layla Messerly, 22-11.25PR MAL, 24. Emma Ereaux, 20-07.75PR MAL, 6 Amelia Johannesen, SCR MAL.
Reader Comments(0)